Tvôj košík
Close Alternative Icon

Choco Journal

Recenzia bean to bar čokolády: 85% single origin Ghana od Chocolate Amatller

Nikdy som nemala rada sladké čokolády. Zároveň som však nenatrafila na horkú čokoládu, ktorá by mi chutila a nemala ten odporný kyslý chvostík. Keď som sa dostala k bean to bar čokoládam, bolo to ako vstúpiť do inej dimenzie. Ten pocit „kde ste, preboha, boli celý môj život“ ma premkol pri každej novej degustácii. Obľúbila som si najmä single origin čokolády. Dnes by som vám rada niečo napísala o mojom aktuálnom favoritovi – 85% single origin bean to bar čokoláde, ktorá sa vyrába z kakaových bôbov Forastero, pestovaných na plantážach v Ghane. Afrika je v tejto čokoláde, och bože, tak vášnivo citeľná...

chocolate amatller 85% single origin xocolaters

Akonáhle uvidíte obal tejto čokolády, bude vám hneď jasný jej exotický pôvod. I keď vizuál je prácou slávneho secesného maliara Augusta Klimta, nejakým zvláštnym spôsobom sa na nej podpísal africký nádych teplých farieb, exotických ornamentov a určitá abstraktnosť typická pre africkú kultúru.

 

Obal je praktická papierová krabička, ktorú môžete opakovane zatvárať a otvárať, keďže výrobca počíta s tým, že 85% čokoládu len tak nezhltnete na počkanie. Čokoláda je zabalená v čiernom kriedovom obale s logom rodinnej španielskej čokoládovne Chocolate Amatller. 

 

 

Čokoláda je tenšia než sme u štandardných čokolád zvyknutí. Nemá klasický úzky a malý tvar tabuliek. Sú to skôr väčšie, akurátne štvorčeky na rozlomenie. Táto forma nie je náhodná. Výrobca totiž veľmi dobre vie, že jedna väčšia tablička je tak akurát. Keby boli tabuľky menšie, nestačili by v ústach dostatočne rozvinúť svoju chuťovú paletu. Ja si dávam pravidelne jednu tabličku po obede a spoľahlivo mi zaženie chuť na sladké. Pretože táto čokoláda je aj sladká. Áno, je to čudné tvrdiť, najmä pri čokoláde s takto vysokým prídavkom kakaa, ale je to pravda.

 

Chocolate Amatller 85% bean to bar čokoláda single origin xocolaters.sk

 

Farba čokolády je temne hnedá ako čiernočierne africké noci. Po rozbalení vás oslní jej krásny saténový lesk. A ako milujem jej tvrdý, vzdorný „snap“ pri lámaní! Je to jedna z najtvrdších čokolád, aké som kedy jedla, ale prejavuje sa to len fyzicky vo vašich rukách. V ústach sa síce topí pomalšie, ale neleží vám na jazyku ako kameň.

 

Perfektne vyvážená, bez kyslastej pachuti

85% single origin Ghana je divoká. Cítim v nej všetok ten africký, živočíšny pulz. A čo je najdôležitejšie: absolútne, ale absolútne žiadnu kyslosť. Namiesto toho vás drží takmer nezachytiteľná sladkosť. Neviem odkiaľ sa berie, ale je tam. Akoby sa tá horkosť kakaa nechala zľahka ovievať sladkým cukrovým závojom. Čokoláda je síce tvrdá zvonka, ale veľmi jemná zvnútra.

 

Chocolate Amatller 85% Ghana bean to bar horká čokoláda xocolaters.sk

Silné espresso a čokoláda

Neviem si pomôcť, ale táto čokoláda na mňa pôsobí, akoby sa vykúpala vo veľmi silnom talianskom espresse. Tá vôňa je nezameniteľné vábivá. Ak by sme chceli hovoriť o nejakých ovocných odtieňoch (ktorých fanúšikom veľmi nie som), tak cítim arómu zrelých malín, určitú drevitosť a medovosť. Prevažujúca aróma je však káva. Bez pochýb. Táto kombinácia je jednoducho neodolateľná a musím povedať, že istým spôsobom návyková. Čokoláda nemá tradičné horké jadro. Je nežne vybalansovaná, všetky jej zložky sú rovnomerne zastúpené, takže nečakajte pri ochutnávaní na žiadne vyvrcholenie. Ešte dlho vám však po ochutnaní ostáva v ústach čokoládovo-kávový aftertaste.

 

Aj napriek tomu, že je jej chuť intenzívna, neomráči vás a nešokuje, len vám príjemne prevezie cez svoju chuťovú vlnu, ktorá nie je komplikovaná. Napriek tomu, že je čokoláda až s 85% kakaa, Amatlleru sa podarilo docieliť nevídanú jemnosť a prívetivú topivosť na jazyku (toto väčšina horkých čokolád nedokáže, topia sa totiž pomalšie ako mliečne čokolády). Čokoláda navyše neobsahuje nič navyše okrem čokoládovej masy, masla a cukru.

 

 mini čokoláda Chocolate Amatller 85% Ghana single origin xocolater.sk

 

Ak hľadáte horkú tabuľku, ktorá obsahuje určitú sladkosť, siahnite po tejto exotickej, sebavedomej čokoláde, ktorá má jasný názor a nepotrebuje žiadne ozdôbky. Má čistý chuťový profil a jej vnútorná jemnosť zaokrúhľuje jej drsný a divoký charakter.

 
Skúšali ste už našu 85% single origin Ghana čokoládu?
Ako vám chutila? Dajte nám vedieť v komentároch!

 

 

Continue reading

Pravá čokoláda rastie na strome

Každý z nás konzumuje čokoládu. Väčšinou tú, ktorá s pravou, vyrobenou z kakaových bôbov, nemá nič spoločné. Tá skutočná, kvalitná čokoláda totiž rastie na strome. Kakaovom. Zoberieme vás na taký malý výlet. Do dažďového pralesa, kde sa spoločne pozrieme na to, z čoho sa vyrába pravá bean to bar čokoláda... 

Každý kakaový bôb po otvorení skrýva svoje biele, nevzhľadné, mazľavé jadro (miminko, ako ho s láskou nazývame:-). Kakaový plod je prvopočiatok každej bean to bar čokolády. Čokolády z tých pravých kakaových bôbov, vypestovaných na rodinných plantážach.

Kakaovník (Theobroma cacao) rástol pôvodne v amerických dažďových pralesoch, odkiaľ sa neskôr rozšíril do afrických, ázijských a amazonských krajín. Najrozmanitejšie druhy kakaovníka rastú najmä v oblasti Južnej Ameriky, ktorú môžeme nazvať ich domovom. Čo je však zaujímavé, viac ako polovica svetového exportu kakaa pochádza z dvoch krajín východnej Afriky: Cote D'Ivorie (Pobrežie Slonoviny) - vyváža 41% a susedná Ghana - 13% kakaa. 

Tento nízky strom s hlbokými, až dvojmetrovými koreňmi, miluje vlhko a mierny tieň, preto ho v divočine nájdeme rásť pod príjemným baldachýnom veľkých banánových listov alebo iných porastov. Kakaovníky vedia byť pekní starčekovia, dožívajú sa až 100 rokov, ale ekonomicky produktívne sú približne len do 60. 

kakaovník

Listy kakaovníka majú do očí bijúcu sýtozelenú farbu. A čo je vskutku fascinujúce, dokážu svoje listy otáčať v 90 stupňovom uhle, aby ochránili pred prudkým slnkom a vysušením svoje mladé výhonky. Tieto malé stromy priam milujú teplúčko - rozpätie teplôt 21 až 32 stupňov je pre ich rast ideálny, no nesmie klesnúť pod 15 stupňov. 

Kakaovníky plodia svoje poklady po celý rok, no hlavné zberné mesiace sú máj a november. Nie sú to vysoké stromy, dosahujú nanajvýš 4-8 m. Pohľad na kvitnúci kakaovník je vždy potešenie pre oko: nádherné sýtozelené listy sa miesia s pestrofarebnými plodmi - od zlatavej, oranžovej, burgundi až po krvavočervené odtiene. Kvetu trvá 6 až 8 mesiacov, než začne dozrievať a formovať kakaový plod. 

Zafarbenie plodov závisí od druhu kakaovníka. Čo je zaujímavé, kakaové plody vyrastajú priamo z kmeňa stromu. Pri zrode nového plodu strom vyzerá čudne - sukovite, so zvláštnymi vydúvajúcimi sa výčnelkami, no postupne sa plod derie na svetlo a získava svoj charakteristický vzhľad.

 

Každý typ kakaovníka má odlišné tvarovanie plodov i chuť. Čokoláda vyrobená len z jedného druhu kakaových bôbov, pochádzajúcich z presne určenej oblasti ich rastu, označujeme pojmom SINGLE ORIGIN, ktorú nájdete aj u nás.

A čo vy a bean to bar čokoláda? Vyskúšali ste ju už? 

S láskou napísala 

 

Continue reading